Magyarország új e-egészségügyi rendszere az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) két évvel ezelőtt 2017. november 1-jén indult el élesben és ma már több mint 500 millió adat található benne. A rendszer indulása óta az alábbiak szerint folyamatosan – több fázisban – bővült a csatlakozásra köteles szolgáltatók köre, növelve ezzel a lakosság minél gyorsabb, hatékonyabb és szolgáltatásorientáltabb ellátását.
Az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér az indulás óta
2017. november 1.
- Közfinanszírozott háziorvosi szolgáltatók
- Közfinanszírozott járó- és fekvőbeteg-ellátó intézmények
- Gyógyszertárak
2018. november 1.
- Országos Mentőszolgálat
- Magán egészségügyi szolgáltatók, akik az alábbi rendszerekbe kötelesek adatokat szolgáltatni:
- Központi Implantátum-regiszter
- Nemzeti Csípő- és Térdízületi Endoprotézis Beültetés Regiszter
A jogszabályi környezet aktuális változásai
Az EESZT működésével kapcsolatos általános jogszabályok egyike, az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térrel kapcsolatos részletes szabályokról szóló 39/2016 (XII.21.) EMMI rendelet (EESZT rendelet) 2019. október 20-i hatállyal módosult.
Hogyan érinti a módosítás a magán egészségügyi szolgáltatókat?
- 2020. január 1-ig a nem közfinanszírozott szolgáltatást nyújtó orvosi vagy fogorvosi feladatra irányuló működési engedéllyel rendelkező egészségügyi szolgáltatók is kötelesek csatlakozni a rendszerhez.
- Ezen egészségügyi szolgáltatók az adatszolgáltatási kötelezettségüket legkésőbb 2020. június 1-től kötelesek teljesíteni.
A fenti szolgáltatók csatlakozásával megtörténik az ország teljes lefedettsége, elősegítve ezzel a magán– és közellátást nyújtó szolgáltatók közötti információcserét, illetve növelve az általános betegbiztonságot. A rendszer segítségével ugyanis a szolgáltatók sokkal hatékonyabban, sokkal pontosabb információt kapnak mind a magán- mind a közellátásban megforduló pácienseik más betegségeiről, kezeléseiről, esetleges gyógyszerérzékenységéről, stb.
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal!